Kalosze ochronne - kiedy stosować?

2019-07-16
Kalosze ochronne - kiedy stosować?
Kalosze ochronne, podobnie jak inne rodzaje obuwia roboczego, to nieodłączny element wyposażenia pracowników zgodnego z zasadami BHP. Z dzisiejszego wpisu dowiesz się, kiedy należy je stosować i jakie modele wybrać.

Buty robocze - czy naprawdę są takie ważne?

Stosowanie butów ochronnych to jeden z najważniejszych punktów regulaminu BHP, które w każdym zakładzie pracy stanowi jeden z najważniejszych, decydujących o bezpieczeństwie pracowników dokumentów. Obuwie ochronne ma na celu ochronę stóp przed urazami spowodowanymi przez ciężkie lub ostre przedmioty, wycieki kwasów bądź płynów, oleje. To także buty, które mają zabezpieczać przed skrajnymi, niesprzyjającymi temperaturami, poślizgnięciem na śliskich podłogach czy poparzeniem porażeniem przez prąd elektryczny. O tym, jakie dokładnie buty robocze należy stosować na danym stanowisku, decyduje funkcjonariusz, sporządzający ocenę ryzyka w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. To on bierze pod uwagę, czy istnieje ryzyko uszkodzenia stóp i jaki rodzaj obuwia ochroni przed zagrożeniem najskuteczniej. Zawsze musi ono spełniać normy krajowe lub europejskie.

Wśród obuwia BHP znajdują się również kalosze męskie. W jakich sytuacjach są nieodzownym elementem wyposażenia pracownika?

Kalosze ochronne - wszystko, co musisz wiedzieć

Kalosze męskie jako buty ochronne przydają się w wielu różnych miejscach pracy. W zależności od wykonywanych zadań, mogą to być różne warianty gumowego obuwia. Najprostsze kalosze świetnie się sprawdzą w zakładach pracy, gdzie stopy narażone są na zawilgocenie. Należą do nich na przykład myjnie samochodowe czy mleczarnie. Gumowce należy stosować tam, gdzie konieczna jest odporność na oleje czy smary. Z kolei prace wykonywane w niskich temperaturach wymagają gumofilców, czyli ocieplanych specjalną wkładką kaloszy. Dodatkowo warto też zwrócić uwagę na modele kaloszy męskich z metalowym podnoskiem i wkładką antyprzebiciową.

KALOSZE OCHRONNE TYTAN XL SB E P CI SRC


Jakie modele kaloszy wybrać

Kalosze ochronne dostępne w naszej ofercie znajdują swoje zastosowanie w wielu różnych obszarach, takich jak leśnictwo czy ogrodnictwo, praca w warsztatach i na budowie oraz w wielu innych gałęziach przemysłu. Świetnie chronią przez zabrudzeniem, przemoczeniem, ale cechują się też wieloma innymi funkcjami. Kalosze męskie antystatyczne, z podnoskami, odporne na działanie kwasów, absorbujące energię w części piętowej będą doskonałym wsparciem w przypadku trudnych warunków pracy. Zimą warto sięgnąć po lekkie, ale idealnie wyprofilowane kalosze z filcową podszewką, doskonale izolującą stopy przed chłodem.

KALOSZE OCHRONNE MAXX B S5 AN SRC

Kalosze męskie o funkcjach ochronnych to element wyposażenia każdego pracownika. Zgodne z zasadami BHP, dobrej jakości gumowe buty znajdziesz w naszym sklepie internetowym.
Polityka Prywatności określa zasady przetwarzania danych osobowych, plików cookie oraz zasady profilowania Polityka Prywatności.
Akceptuję
pixel