W związku z dużą ilością zamówień, czas wysyłki jest wydłużony. Bardzo przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Jakie buty wybrać na basen, by uniknąć poślizgu na mokrej podłodze?

2022-10-14
Jakie buty wybrać na basen, by uniknąć poślizgu na mokrej podłodze?

Żeby zapewnić sobie bezpieczeństwo na basenie, zawsze miej przy sobie odpowiednie obuwie, które uratuje Cię przed przykrymi zdarzeniami. Klapki są powszechnie znane, ale czy wystarczą? Przekonaj się, jakie buty na basen najlepiej zdadzą egzamin.

Jeżeli wiesz, że basen, z którego korzystasz, jest wyposażony w antypoślizgowe powierzchnie, możesz zaopatrzyć się w klasyczne klapki męskie i damskie, które mają sporo zalet. Są lekkie i łatwo się je wkłada. Wybierając dobre obuwie, koniecznie zwróć uwagę na podeszwę – w żadnym wypadku nie powinna być gładka. Sięgaj także po inne alternatywy.

Jak buty na basen wpływają na nasze bezpieczeństwo?

O upadek na mokrej nawierzchni nie jest trudno, dlatego antypoślizgowe obuwie jest wskazane, kiedy korzystasz z basenu. O tym, jakie klapki damskie wybierzesz, decyduje podeszwa – powinna mieć asymetryczne wycięcia. Wnętrze buta uchroni Cię z kolei przed skrętem kostki, jeżeli jego środek również ma chropowatą powierzchnię. Niezależnie od wariantu obuwia pamiętaj, że po mokrej nawierzchni należy chodzić spokojnie i niespiesznie, a już całkowicie zabronione jest bieganie.

Dobre buty na basen im mają grubszą podeszwę, tym lepiej, dlatego że wyższa platforma bardziej stabilizuje nogę i chroni przed poślizgiem. Jeżeli korzystasz z krytych basenów, wybieraj damskie buty na basen z miękkim podbiciem, cechujące się większą przyczepnością do mokrej podłogi niż twarde warianty, które bardziej sprawdzą się na odkrytej pływalni lub nad morzem, gdzie istnieje ryzyko skaleczenia stopy o ostry kamień.

Buty na basen chronią także Twoje zdrowie – bakterie i grzyby szybko przylegają do odkrytych stóp, powodując stany zapalne. Jeżeli możesz tego uniknąć i przeciwdziałać, to koniecznie zaopatrz się w odpowiednią parę obuwia, która umożliwi Ci bezpieczne korzystanie z pływalni.

JAVA męskie klapki (41-49)

Czym się kierować przy wyborze butów na basen?

Wiesz już, że ważna jest podeszwa – jej porowata powierzchnia i odpowiednia grubość oraz miękkość, ale podczas doboru właściwego obuwia na pływalnię kieruj się dodatkowo trzema rzeczami:

  • rozmiarem – klapki damskie, męskie czy dla dzieci nie mogą być ani za małe, ani za duże, dlatego podczas zakupu dobrze je przymierz i sprawdź, czy pięta przylega do końca podeszwy,
  • fasonem – jeżeli chcesz, by obuwie gwarantowało większe bezpieczeństwo, zamiast klasycznych japonek wybierz chodaki, które mają dodatkowy pasek, zapewniający większą stabilność; takie modele sprawdzą się, szczególnie jeśli wybierasz buty na basen dla dzieci,
  • rodzajem – na rynku dostępne są japonki, klasyczne klapki na płaskiej podeszwie z otwartymi palcami, klapki mające zabudowaną formę, gumowe chodaki z podwyższonym wycięciem na piętę oraz specjalistyczne buty do pływania.

Klapki basenowe powinny być lekkie, wykonane z pianki lub gumy.

Klapki antypoślizgowe na basen - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Pierwszy materiał to zazwyczaj neoprenowe warianty, które chronią przed skaleczeniem, ułatwią zachowanie równowagi na mokrych i śliskich powierzchniach, oraz zapobiegną szybkiemu wychłodzeniu. Piankowe buty na basen są również wodoszczelne, dzięki czemu stopy pozostają suche.

Gumowe warianty z kolei są popularniejsze, tańsze i mają otwory umożliwiające wentylację. Takie obuwie chroni stopę przed otarciami. Ich sporą wadą jest to, że dosyć szybko się nagrzewają, zwłaszcza czarne klapki damskie dlatego, gdy korzystasz z otwartych kąpielisk latem, szukaj jasnych par butów, albo chroń przed nagrzaniem, by przypadkiem nie poparzyć sobie delikatnej skóry stóp.

Klapki BAHAMA B

Buty na basen, które warto kupić?

Zawsze staraj się dostosować obuwie do warunków, w jakich będziesz uprawiać sporty wodne oraz osoby, która je będzie użytkować. Jeśli zapisujesz malucha na basen, zadbaj o antypoślizgowe buty na basen dla dzieci, najlepiej w formie zapinanych chodaków lub sandałków. Weź pod uwagę wygodę oraz precyzyjne dopasowanie.

W przypadku nadwrażliwej skóry zamiast piankowych wersji wybieraj buty z miękkiej gumy, z otworami lub otwartą zabudową palców, umożliwiające pełen przepływ powietrza. Najbardziej uniwersalną, bezpieczną i zdrową formą są chodaki, zwane także „crocsami”.

Niezależnie od tego, czy są to klapki męskie, damskie czy dziecięce, powinny one być:

  • właściwie wyprofilowane, antypoślizgowe, zapewniające przyczepność i stabilność podczas poruszania się na mokrej nawierzchni,
  • optymalnie miękkie i dobrze dopasowane do stóp,
  • dobrze dobrane, tak by nie powodowały otarć i nie ześlizgiwały się ze stopy,
  • przewiewne i zapewniające odpowiednią cyrkulację powietrza,
  • lekkie i wygodne,
  • łatwe w czyszczeniu.

Klapki AERO G

Dobrze, jeżeli takie obuwie dodatkowo ma zapięcie, szczególnie jeśli są to klapki dziecięce, które zapewnią odpowiednią stabilizację – klasyczne wersje sprawdzą się lepiej u dorosłych. Kieruj się także estetyką – męskie klapki są z reguły ciemne, a damskie mają większą dowolność pod kątem kolorów i wzorów. Już teraz wybierz takie pary, które idealnie wpisują się w Twoje gusta. To będą wyłącznie osobiste buty na basen, których nie powinno się nikomu pożyczać.

Polecane
Klapki IBIZA DKlapki IBIZA D
12,99 zł23,00 zł
Klapki AERO GKlapki AERO G
12,00 zł32,00 zł
Klapki AERO DKlapki AERO D
29,00 zł
Chodaki AERO HChodaki AERO H
19,90 zł32,00 zł
Chodaki AERO EChodaki AERO E
22,90 zł35,00 zł
pixel