Jak wybrać odpowiednie buty wędkarskie?

2019-01-07
Jak wybrać odpowiednie buty wędkarskie?ŚNIEGOWCE HUNTER PROPrzygotowując ekwipunek wędkarski, nie można zapomnieć o odpowiednich butach, które zapewnią ciepło i wygodę nawet po długich godzinach w wodzie czy na mrozie. Na co warto zwrócić uwagę, kupując obuwie wędkarskie?

 

 

Buty wędkarskie – co warto wiedzieć


Buty wędkarskie to obuwie specjalistyczne, zabezpieczające stopy przed wodą, niskimi temperaturami, wilgotnym śniegiem, a także urazami, o które nietrudno na śliskiej powierzchni. Kupując je, lepiej zainwestować w produkt dobrej jakości, sprawdzonej marki. Buty wędkarskie z oferty naszego sklepu charakteryzują się ponadprzeciętną trwałością i odpornością na niesprzyjające czynniki zewnętrzne. Oprócz klasycznych ocieplanych kaloszy dostępne są także kalosze z szelkami, wykonane ze specjalnej dzianiny poliestrowej, powleczonej PCV.

Na co zwrócić uwagę, kupując buty do wędkowania?


KALOSZE NEW TRAYK-S FURIdealne buty do wędkowania, zwłaszcza te zaprojektowane z myślą o sezonie zimowym, powinny przede wszystkim charakteryzować się doskonałą izolacją termiczną. Muszą długo utrzymywać ciepło, chroniąc stopy zarówno przed mroźnym wiatrem, wdzierającym się do wnętrza buta przez cholewkę, jak i przed temperaturą wychłodzonego podłoża. To bywa zimą wyjątkowo śliskie, dlatego idealne buty wędkarskie wyróżniają się stabilnością. Karbowany bieżnik bądź kolce to rozwiązanie, które zapewni bezpieczeństwo. Kupując tego rodzaju obuwie, postaw na solidną, ale lekką konstrukcję – to ważna przede wszystkim w przypadku długich spacerów z pełnym wyposażeniem wędkarskim. Świetne będą śniegowce, na przykład Hunter Pro. Całoroczne kalosze, zarówno krótkie, jak i tak zwane wodery, powinny być nie tylko wodoodporne, ale też wytrzymałe na pękanie i łatwe w pielęgnacji. Na koniec warto przypomnieć także o dobraniu prawidłowego rozmiaru, który pozwoli uniknąć odmrożeń czy modzeli. W parze z butami wędkarskimi warto kupić kilka sztuk wytrzymałych, ciepłych skarpet, które będą stanowiły dodatkową warstwę zabezpieczającą stopy przed chłodem i uszkodzeniami.


Polityka Prywatności określa zasady przetwarzania danych osobowych, plików cookie oraz zasady profilowania Polityka Prywatności.
Akceptuję
pixel