Dobre buty robocze. Co to znaczy?

2020-03-31
Dobre buty robocze. Co to znaczy?
Dobre buty robocze, czyli właściwie… jakie? Sprawdź, jakimi cechami powinno się wyróżniać solidne obuwie ochronne.

Dobre buty robocze to klucz do bezpieczeństwa Twojego lub Twoich pracowników. Z naszego dzisiejszego wpisu dowiesz się, jak wybrać odpowiednio trwały i funkcjonalny model, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Dobre buty robocze, czyli podstawa bezpieczeństwa

Jeśli zatrudniasz ludzi, za bezpieczeństwo których odpowiadasz albo sam pracujesz w szczególnych warunkach i nie chcesz narażać swojego zdrowia lub nawet życia, musisz koniecznie przestrzegać wszystkich zasad BHP. Jedną z nich jest praca w specjalnym stroju ochronnym, odpowiednio dostosowanym do ewentualnych zagrożeń. Jednym z najistotniejszych elementów jest wybór butów roboczych. Jakie powinny być? Oczywiście dobre! Jeśli zastanawiasz się, co to właściwie znaczy i co świadczy o jakości takiego obuwia, ten wpis jest dla Ciebie. W dalszej jego części dowiesz się, jak odróżnić model butów roboczych wartych Twojej inwestycji od tych, które lepiej omijać z daleka.

Konstrukcja i materiały - jakość od podstaw

Jednym z najważniejszych aspektów, jakie należy brać pod uwagę przy zakupie butów roboczych jest oczywiście ich konstrukcja i materiały, z jakich powstały. W tego rodzaju obuwiu spędza się często długie godziny, w dodatku w mało sprzyjających warunkach, w wysokich albo niskich temperaturach, w trakcie dużego wysiłku fizycznego. Biorąc pod uwagę te niedogodności, powinniśmy starać się kupować modele uszyte z mocnych i trwałych, ale przy tym termoaktywnych, przewiewnych materiałów, takich jak nowoczesna membrana przepuszczalna OutDry czy materiał ocieplający Thinsulate. Buty robocze lekkie, kalosze czy trzewiki do pracy w szczególnych warunkach muszą mieć też podeszwę anatomicznie dopasowaną do stopy, amortyzowaną i gwarantującą lekkość nóg nawet pod koniec dnia.

Funkcjonalność, czy co muszą „umieć” Twoje buty robocze

Sama wygoda to jednak nie wszystko. W pracy wykonywanej w szczególnie trudnych czy niebezpiecznych warunkach liczy się też to, czy buty BHP będą spełniały specyficzne wymagania, czyli, innymi słowy, czy będzie wystarczająco funkcjonalne. Na stanowiskach, w których problem są wyładowania elektrostatyczne, konieczne będą modele sandałów roboczych czy półbutów chroniących przed powstawaniem szkód związanych właśnie z tak zwanym efektem ESD. Z kolei tam, gdzie istnieje możliwość uszkodzenia palców, warto wybrać obuwie wzmocnione metalowym noskiem.

Jeśli wykonujesz swoją pracę na zewnątrz, na przykład w lesie czy na budowie, zwróć uwagę na buty robocze z odpowiednią, antypoślizgową podeszwą z bieżnikiem, koniecznie wykonane z dobrych, czyli wodoodpornych, regulujących temperaturę materiałów.

Obuwie ochronne a temperatury

Dobre buty BHP to też obuwie, które jest w prawidłowy sposób dobrane do warunków pogodowych. Innego modelu będziesz potrzebować latem, a innego zimą - nawet jeśli pracujesz na magazynie czy w garażu. Z bogatej oferty naszego sklepu wybierz typ obuwia ochronnego, które pasuje także do pory roku. Mamy w sprzedaży sandały, lekkie trzewiki, bardziej zabudowane półbuty, ale też kalosze czy śniegowce.

Pamiętaj, że nawet najlepsze, ale nieprawidłowo dobrane do rodzaju pracy czy temperatury buty robocze nie spełnią swojego zdania. Jeśli chcesz więc kupić naprawdę warte Twoich pieniędzy modele, wybierz sprawdzony adres, taki jak nasz sklep i wybierz model, który najlepiej się nadaje w Twoim zakładzie.
Polityka Prywatności określa zasady przetwarzania danych osobowych, plików cookie oraz zasady profilowania Polityka Prywatności.
Akceptuję
pixel