Czym się kierować, wybierając buty myśliwskie?

2019-01-01
Czym się kierować, wybierając buty myśliwskie?
ŚNIEGOWCE WINTER CLASSICKażdy, kto lubi spędzać czas na polowaniach, doskonale zdaje sobie sprawę, że odpowiednio przygotowane wyposażenie, w tym przede wszystkim solidne, ciepłe buty są równie ważne, jak bystre oko i refleks. Podpowiadamy, jak wybrać idealne obuwie myśliwskie.

Cechy idealnego obuwia myśliwskiego

Buty myśliwskie to prawdziwa inwestycja. Tym bardziej, jeśli lubimy aktywny tryb życia i leśne wycieczki. Powinny spełnić szereg istotnych warunków, w tym przede wszystkim izolować przed zimnem, zapewnić stopom komfort i bezpieczeństwo. Dobrej jakości, odpowiednio pielęgnowane modele mogą służyć latami, nie tylko na polowaniach, ale też w trakcie hobbystycznego przecierania górskich szlaków.

Nie tylko z myślą o polowaniu

PÓŁBUTY REST D2 BMyślistwo jest zajęciem, które w dużej mierze polega na tropieniu, osaczeniu i polowaniu na zwierzęta. Często wiąże się z koniecznością przebywania przez długi czas w jednym miejscu bez ruchu, ale też z wielogodzinnymi poszukiwaniami. Buty myśliwskie służą więc przede wszystkim do przemieszczania się po terenie o różnym podłożu, od leśnej gleby po skały. Ten sam model może posłużyć nie tylko pasjonatom łowiectwa, ale też górskiego trekkingu i outdooru.

Na co zwrócić uwagę, kupując buty myśliwskie?

Buty na polowanie, ze względu na specyfikę tego zajęcia, powinny charakteryzować się przede wszystkim solidną konstrukcją. Kluczowy jest rodzaj podeszwy – odporny na ścieranie, stabilny, wytrzymały, wyjątkowo przyczepny. Wykonana z najwyższej jakości materiałów cholewka będzie stanowiła zabezpieczenie stopy przed chłodem i otarciami, a dodatkowe udogodnienia, takie jak ocieplana wkładka, wpłyną na komfort użytkowania. Kupując buty myśliwskie, warto przede wszystkim rozejrzeć się za modelem dostosowanym do temperatur i warunków. Na przykład półbuty, wykonane z wodoodpornego nubuku i poliuretanu dwugęstościowego takie jak buty REST D2 polskiego producenta Demar to idealny wybór na letnie dni. Zimą sprawdzą się wyższe trzewiki, trapery i śniegowce, takie jak, chociażby WINTER CLASSIC.
Polityka Prywatności określa zasady przetwarzania danych osobowych, plików cookie oraz zasady profilowania Polityka Prywatności.
Akceptuję
pixel