Wędkowanie na każdą porę roku - jak się odpowiednio ubrać?

2019-03-07
Wędkowanie na każdą porę roku - jak się odpowiednio ubrać?

Każdy szanujący się wędkarz wie, że odpowiednie ubranie jest tak sam samo ważne, jak perfekcyjnie skompletowany sprzęt. Jednym z najważniejszych aspektów, jakie należy wziąć pod uwagę jest dostosowanie stroju do temperatury powietrza i wody, a także warunków, jakie panują w wybranym przez nas miejscu. Podpowiadamy, jak odpowiednio się ubrać w zależności od pory roku.

Wędkowanie zimą

Odpowiednio dobrana, profesjonalna odzież wędkarska pozwala nam skupiać się przede wszystkim na przyjemności płynącej z naszego ulubionego zajęcia, bez troski o nasz komfort czy bezpieczeństwo. To istotne zwłaszcza zimą, kiedy warunki połowu nad zamarzniętym zbiornikiem, w temperaturach poniżej 0 są niesprzyjające. Jeśli w grudniu czy w styczniu wybierasz się na ryby, oprócz wędki podlodowej powinieneś zaopatrzyć się w odpowiednie ubrania, gwarantujące przede wszystkim solidną izolację termiczną. Kurtki i spodnie powinny być nie tylko wodoszczelne i ciepłe, ale też umożliwiające cyrkulację powietrza. Dzięki temu, spoceni podczas wysiłku, nie nabawimy się przeziębienia podczas mocniejszych podmuchów wiatru. Kompletowanie zimowego stroju wędkarskiego zacznij od podstawy, czy bielizny termoaktywnej. Nie zapomnij też o istotnych akcesoriach wędkarskich, w tym przede wszystkim o rękawicach oraz śniegowcach. Dla własnego komfortu możesz pomyśleć też o specjalnych skarpetach przeznaczonych do zimowych aktywności na zewnątrz.


Śniegowce Yeti Classic dla wędkarzy i myśliwych

Wędkowanie wiosną i jesienią

Wybierasz się na wędkowanie wiosną lub jesienią? Najważniejsze będzie zabezpieczenie się przed zmiennymi warunkami pogodowymi. Podstawą będzie ciepła bielizna, wygodne spodnie i bluza, a przede wszystkim - płaszcz przeciwdeszczowy. Dobrym rozwiązaniem jest wybór ciepłej kurtki z tkaniny softshell oraz lekkiej, chroniącej przed wilgocią kurtki, włożonej na wierzch. Sporo uwagi należy poświęcić na dobór butów wędkarskich, koniecznie z nieprzemakalną membraną. Jeśli decydujesz się na kalosze, warto włożyć specjalne zaprojektowane z myślą o sezonie wiosennym i jesiennym skarpety, które zapewnią Ci ciepło i komfort.

Wędkowanie latem

Letni strój wędkarski nie musi być tak specjalistyczny, jak ten używany zimą. Nadal jednak najważniejszą kwestią jest wygoda oraz bezpieczeństwo. Wędkując w pobliżu drzew czy zarośli powinieneś być ubrany w odzież przewiewną, ale chroniącą przed ewentualnymi ukąszeniami komarów czy kleszczami. Wybierz niekrępujące ruchów spodnie. Postaw na sprawdzone, dobrej jakości akcesoria wędkarskie, przede wszystkim solidne buty. Jeśli nie planujesz brodzić w wodzie, a stać na brzegu, zamiast kaloszy czy woderów możesz wybrać skórzane półbuty wędkarskie. Ważne mogą się okazać takie niepozornie nieistotne elementy, jak czapeczka z daszkiem. Nie zapomnij też zabrać ze sobą płaszcza przeciwdeszczowego – pogoda latem bywa kapryśna.

Półbuty Faster dla wędkarzy i myśliwych

Skompletowanie stroju wędkarskiego, łącznie z odpowiednimi akcesoriami i butami to kwestia nie tylko Twojej wygody, ale też bezpieczeństwa. Warto przemyśleć każdy szczegół przed wybraniem się na ryby!

Polityka Prywatności określa zasady przetwarzania danych osobowych, plików cookie oraz zasady profilowania Polityka Prywatności.
Akceptuję
pixel