Śniegowce dziecięce na zimę 2020/21? Proszę bardzo!

2020-09-14
Śniegowce dziecięce na zimę 2020/21? Proszę bardzo!

Gdy zbliża się sezon zimowy, na półce z dziecięcym obuwiem nie może zabraknąć śniegowców. Bez nich harce na śniegu byłyby nie tylko mało przyjemne, ale i ryzykowne. Dobrej jakości zimowe obuwie może ochronić dziecko przed chłodem oraz wilgocią, a tym samym przez zimowym przeziębieniem. Jeśli wybierzemy mądrze, pozwoli dziecku na długie spacery pomimo zalegającego śniegu i wielogodzinne zabawy na świeżym powietrzu.

Śniegowce dziecięce to obok ciepłej czapki i rękawic jeden z najważniejszych elementów zimowej garderoby. Nieprzemakające i ciepłe obuwie sprawdzi się zresztą nie tylko wtedy, gdy pada śnieg, ale również podczas opadów deszczu. Na co warto zwrócić uwagę podczas ich wyboru?

Ocieplane obuwie 

Wybierając obuwie na zimę, w tym śniegowce dziecięce zwracajmy uwagę przede wszystkim na to, by buty dobrze chroniły przed chłodem. Choć wydaje się, że czasy, kiedy w Polsce panowały srogie zimy mamy już za sobą, to i dziś zdarzają się sezony, gdy temperatury spadają sporo poniżej 0 stopni Celsjusza. Wybierając śniegowce dziecięce ocieplone naturalną wełną np. śniegowce Comfy albo Zig-Zag, zabezpieczymy stopy dziecka przed zimnem, nawet jeśli pociecha będzie spędzać na zewnątrz sporo czasu na zimowych zabawach. Zapewnimy tym samym odpowiednią izolację od zimna i komfort noszenia, co powinno być jednym z najważniejszych kryteriów podczas wyboru obuwia na dla dziecka.

Ochrona przed śniegiem i wilgocią 

Śniegowce dziecięce powinny chronić nie tylko przed zimnem, ale również przed wilgocią. Dlatego tak ważne jest to, by zostały wykonane z odpowiedniego, nieprzemakalnego materiału. Śniegowce powinny uniemożliwiać przenikanie wilgoci do środka buta. Jednak podczas zimowych zabaw, zwłaszcza jeśli te są bardzo intensywne lub wyjątkowo wymyślne, może się zdarzyć, że śnieg dostanie się do buta przez cholewkę. Dlatego niektórzy producenci dziecięcego obuwia zdecydowali się zastosować w śniegowcach praktyczne sznurowanie lub wiązanie, które temu zapobiega. Jako przykład mogą tu posłużyć śniegowce dziecięce Snowman 2 NA lub Monty Moro.

Wygoda i bezpieczeństwo dziecka 

Już od najmłodszych lat dziecka warto uczyć je samodzielności. Dlatego śniegowce dziecięce powinny umożliwiać wygodne wsuwanie stopy, co pozwoli maluszkowi samemu ćwiczyć tę umiejętność i budować poczucie własnej wartości. Dla bezpieczeństwa pociechy warto zadbać też o to, by zimowe buty zostały wyposażone w odpowiednią podeszwę. Śniegowce powinny zapewniać stabilność na śliskiej nawierzchni. To jest możliwe dzięki podeszwie z termoplastycznego kauczuku. Ważna jest też odpowiednia konstrukcja obuwia, która gwarantuje stabilizację stopy i chroni przed skręceniem kostki. A ze względu na szerokość geograficzną, w której przyszło nam żyć i wcześnie zapadający zmrok, warto zadbać o to, by zimowe obuwie było wyposażone w odblaskowe elementy.

Estetyka przy wyborze obuwia 

Śniegowce dziecięce, tak jak i inne rodzaje obuwia wyróżniają się zróżnicowanym wzornictwem i estetyką. Znajdziemy wśród nich modele o stonowanej kolorystyce, jak i odznaczające się szeroką paletą barw i ciekawym designem. Niezwykle istotne jest tu połączenie efektownego wyglądu z praktycznymi rozwiązaniami. Nawet najciekawszy pod względem wizualnym but ozdobiony popularnymi dziecięcymi postaciami nie może być przecież pozbawiony takich cech jak odpowiednie ocieplenie i nieprzemakalny materiał. Dlatego przy wyborze śniegowców dla dzieci nie ma miejsca na kompromisy, a ciekawe wzornictwo powinno się tu łączyć z ochroną przed zimnem, wilgocią oraz upadkiem na śliskiej nawierzchni.

Polityka Prywatności określa zasady przetwarzania danych osobowych, plików cookie oraz zasady profilowania Polityka Prywatności.
Akceptuję
pixel