Praca na magazynie a buty pracownika

2019-05-16
Praca na magazynie a buty pracownika

Buty do pracy na magazynie powinny być wybrane tak samo sumiennie, jak jakikolwiek inny rodzaj obuwia roboczego: na budowę czy do fabryki. Ten rodzaj obowiązków również generuje liczne niebezpieczeństwa, z jakich powinien zdawać sobie sprawę pracownik. Śliskie powierzchnie czy przedmioty spadające z wysokich półek to jedne z nich. Jakie obuwie BHP ograniczy zagrożenia? Przekonaj się i zobacz najlepsze modele z naszego sklepu.

Praca na magazynie - jakie buty będą najlepsze?

Praca w magazynie często wiąże się ze sporą ilością chodzenia, na przykład między półkami. Z tego powodu buty ochronne w niej stosowane powinny być przede wszystkim komfortowe, nie męczące stóp po kilkugodzinnej zmianie. Pracownicy magazynów chwalą sobie zwłaszcza obuwie o podeszwie wzmocnionej, dość grubej, zapewniającej solidną amortyzację stóp, a przy tym lekkiej.

Lepiej jednak zrezygnować z pomysły wkładania do pracy zwyczajnych sneakersów. Praca w magazynie wiąże się z zagrożeniami, których uniknąć można stosując odpowiednie modele obuwia BHP, spełniające normy bezpieczeństwa. Jedną z najczęstszych przyczyn wypadków w magazynach są śliskie powierzchnie. Buty powinny więc posiada specjalną, antypoślizgową podeszwę, która zapewni stabilizację nawet wtedy, gdy na podłodze zostaną coś rozlane. Ważne też, żeby chroniły stopy przed urazami spowodowanymi spadającymi ze znacznej wysokości przedmiotami. Półbuty ochronne, sandały ochronne czy trzewiki nie są co prawda w stanie uchronić stóp w przypadku uderzenia na przykład bardzo ciężką półką, ale w przypadku ciężarów o masie kilku kilogramów z pewnością zminimalizują szkody. Na szczęście, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, obuwie bezpieczne może być tak wygodne, jak zwyczajne trampki.

Na jakie cechy zwrócić uwagę, szukając idealnych butów ochronnych do pracy na magazynie? Przede wszystkim na przewiewną cholewkę, umożliwiającą stopom oddychanie oraz na podnosek kompozytowy, chroniący palce. Dobrze, jeśli budowa buta uwzględnia również formowaną anatomicznie wyściółkę oraz pasek ochronny, eliminujący ucisk krawędzi podnoska na stopę.

PÓŁBUTY OCHRONNE 9-084B S1 SRC

Warto także wziąć pod uwagę modele półbutów roboczych czy sandałów ochronnych z podeszwą, która chroni stopę przed przebiciem oraz cholewką ograniczającą absorpcję wody.

PÓŁBUTY OCHRONNE STARR A O1 SRC

Buty ochronne a temperatury

Temperatura w magazynach może być odpowiednio regulowana za pomocą systemu grzewczego czy klimatyzacji, ale często konieczna jest praca w dużych magazynach, w których panuje przenikliwe zimno (na przykład w magazynie chłodniczym). W takich przypadkach warto zaopatrzyć się w buty lekkie i wygodne, ale ocieplane, na przykład półbuty ochronne. Analogicznie, jeśli Twoją codziennością są wysokie temperatury, zainwestuj w sandały ochronne, które pozwolą stopie oddychać.

Nawet, jeśli praca na magazynie wydaje się bezpieczna, z nią również wiążą się liczne niebezpieczeństwa. Warto im przeciwdziałać, wybierając odpowiednie obuwie ochronne. Na uwagę zasługują przede wszystkim dostępne w naszym sklepie półbuty robocze, przypominające z wyglądu komfortowe sneakersy.

Polityka Prywatności określa zasady przetwarzania danych osobowych, plików cookie oraz zasady profilowania Polityka Prywatności.
Akceptuję
pixel