Odzież robocza BHP - niezbędne elementy

2019-02-17
Odzież robocza BHP - niezbędne elementy

SANDAŁY OCHRONNE NEO S1 SRCCzym różni się odzież robocza od ochronnej i jak wybrać tę najlepiej odpowiadającą Twoim potrzebom? Zobacz, na co zwrócić uwagę, kupując ubrania i akcesoria do pracy w każdych warunkach.

Odzież robocza – kiedy jest potrzebna?

Odzież robocza jest używana ze względów sanitarnych oraz technologicznych, a także po to, żeby chronić przed zabrudzeniami. Nie jest tym samym, co odzież ochronna, która jest wymagana wtedy, gdy podczas pracy przebywamy w ekstremalnych warunkach temperaturowych, mamy styczność ze szkodliwymi dla zdrowia substancjami i istnieje ryzyko różnego rodzaju uszkodzeń mechanicznych.

Wygląd i właściwości odzieży roboczej zależą przede wszystkim od charakteru wykonywanej pracy, jednak w każdym przypadku powinna być ona wykonana z wysokiej jakości, wytrzymałych materiałów, które dodatkowo są łatwe w czyszczeniu. Najczęściej spotkać się można z odzieżą roboczą ze 100% przewiewnej, a jednocześnie wytrzymałej bawełny lub mieszanki bawełny z włóknami syntetycznymi. Kluczowy jest także praktyczny charakter, dlatego w odzież robocza najczęściej wyposażona jest w różnego rodzaju kieszenie, klamry, schowki.

Co się składa na odzież roboczą?

PÓŁBUTY OCHRONNE SOLO L S3 SRCPodstawowe kryterium podziału odzieży roboczej dotyczy jej przeznaczenia. Wymienić można między innymi odzież roboczą przeznaczoną dla branży budowlanej, gastronomicznej, medycznej. Do odzieży roboczej zaliczyć możemy praktycznie każdy element, w tym koszulki, koszule, bluzy, kamizelki, kurtki, spodnie, a także bardzo popularne ogrodniczki i kombinezony. Do odzieży roboczej zaliczamy również buty robocze oraz takie akcesoria jak czapki, rękawice, kaski, okulary.

Najważniejszym kryterium, jakie powinno być brane pod uwagę przy zakupie odzieży roboczej, jest przede wszystkim funkcjonalność i trwałość. Cena w przypadku ubrań czy obuwia roboczego, które decydują o wygodzie i bezpieczeństwie ma zdecydowanie mniejsze znaczenie. Zaopatrując się w elementy roboczej garderoby, warto przede wszystkim wziąć pod uwagę propozycje renomowanych, wybieranych przez specjalistów marek, dostępnych na przykład w naszym sklepie.

 

 

 

Polityka Prywatności określa zasady przetwarzania danych osobowych, plików cookie oraz zasady profilowania Polityka Prywatności.
Akceptuję
pixel