Najlepsze buty na działkę, ogródka i gospodarstwa domowego!

2021-07-08
Najlepsze buty na działkę, ogródka i gospodarstwa domowego!

Wyobrażasz sobie pracować w ogródku albo na działce w uwierającym nogę obuwiu? Albo w naprawiać domowe urządzenia w półbutach? To oczywiście nie do pomyślenia. Z tego względu chcemy wskazać, jakie są najlepsze buty do pracy na zewnątrz czy w gospodarstwie domowym.

Przede wszystkim odpowiednie obuwie do pracy w domu czy na działce musi być wygodne. Powinno chronić również nogę w taki sposób, aby nienaturalny ruch nie spowodował od razu zwichnięcia czy złamania. Radzimy wybrać pełne obuwie również ze względu na ewentualne ukłucia czy zadrapania, do których może dojść w czasie pracy w ogrodzie.

Buty na działkę i do ogródka – jakie warto wybrać?

Obuwie robocze do pracy na zewnątrz charakteryzuje się głównie pełnym okalaniem nogi. To oznacza, że zdecydowanie nie powinieneś pracować na zewnątrz w zwykłych klapkach. Po pierwsze, taki wybór może oznaczać dla Ciebie kontuzję, odrapania, a także negatywnie wpłynie na kondycję Twojej skóry po zetknięciu np. z różnymi roślinami. Co więcej, obuwie robocze w ogrodzie czy na działce musi być też wygodne, aby nie krępować ruchów i pozwalać na długą pracę.

W przypadku, gdy zaczynasz pracować na mokrej ziemi, dobrze jest mieć obuwie robocze nieprzemakalne. W ten sposób utrzymasz temperaturę ciała i ochronisz się przed wilgocią. Kalosze są też ciepłe, więc dużo łatwiej będzie pracować w nich podczas pory jesienno-zimowej, gdy noga błyskawicznie traci temperaturę.

Jakie buty robocze warto zabrać na działkę i ogródka?

Zdecydowanie najlepiej w warunkach ogrodowych sprawdzą się kalosze ochronne. Tego typu obuwie jest nieprzemakalne, wygodne, nie krępuje ruchów i w pełni osłania nogę przed ewentualnymi obdrapaniami. Właśnie kalosze ochronne najczęściej polecane są przez specjalistów od BHP do działań przy ziemi.

Kalosze ochronne FILCOK Agro

Jeżeli z kolei będziesz pracował w suchych, bardzo gorących porach roku, bez deszczu – postaw na obuwie pełne, ale przewiewne i wygodne. Przykładem takich butów są między innymi chodaki czy sandały robocze. Mają twardą (niekiedy drewnianą) podeszwę. Trwale przylegają do nogi i są wygodne w użytkowaniu. Jednak w przeciwieństwie do butów typowo zamkniętych jak kalosze, chodaki i sandały robocze mają przewiewną strukturę, co zapobiegnie odparzeniu nogi.

Powyższe przykłady nadają się nie tylko do działania w ziemi. Sandałów czy podobnych butów możesz używać między innymi przy pracy w garażu czy na powietrzu – naprawiając dom lub inne elementy wyposażenia w domu.

Buty do pracy w domu – co warto o tym wiedzieć?

Zwróć uwagę również na obuwie typowo przeznaczone do pracy w domu. Dlaczego powinieneś naprawiać szafki czy remontować w pełnych butach. Obuwie BHP wysokiej klasy ochroni Cię przed kontuzją (spowodowaną np. upadającym narzędziem czy ześlizgnięciem się mebla na nogę). Zabezpieczy też przed nadepnięciem np. na gwoździk. Co więcej ułatwia ruchy i stabilizuje ułożenie nogi.

Jakie buty należy ubrać w przypadku domowych prac i remontów? Tu również polecamy sandały robocze czy chodaki. Możesz też postawić na wygodne i pełne buty robocze lekkie, a jeżeli nie posiadasz tego typu butów, to tymczasowo skorzystaj ze zwykłych adidasów. Na koniec przypominamy, żebyś nie lekceważył zasad BHP również, jeżeli dotyczą one Twojego domu. Bezpieczeństwo to podstawa w każdej działalności i na każdym polu!

Polityka Prywatności określa zasady przetwarzania danych osobowych, plików cookie oraz zasady profilowania Polityka Prywatności.
Zamknij
pixel