Najlepsze buty dla Twojego pracownika!

2020-02-05
Najlepsze buty dla Twojego pracownika!Jednym z najważniejszych obowiązków pracodawcy jest zapewnienie swoim pracownikom bezpiecznych warunków do wykonywania zleconych im zadań. Należy do nich również dostarczenie środków ochrony osobistej, takich jak dobrane do rodzaju zagrożeń w miejscu pracy butów. Jakie modele wybrać? Przedstawiamy trzy modele, jakie warto wziąć pod uwagę, wyposażając zespół.

Obuwie a przepisy BHP

Zgodnie z Kodeksem Pracy, każdy pracodawca jest zobowiązany dostarczyć swojemu pracownikowi odpowiednie środki ochrony indywidualnej, które zabezpieczają go przed działaniem niebezpiecznych i szkodliwych dla zdrowia czynników zewnętrznych. Zalicza się do nich nie tylko odzież ochronna, ale też obuwie ochronne spełniające określone w Polskich Normach wymagania. Zgodnie z obowiązującymi przepisami buty dzieli się na bezpieczne, spełniające najwyższe wymagania, a także robocze (inaczej zawodowe), przeznaczone do codziennego użytkowania tam, gdzie nie jest wymagana ochrona palców za pomocą podnosków. Pracodawca musi dostarczyć buty pracownikowi nieodpłatnie bądź wypłacić mu ekwiwalent za ich zakup.

Półbuty ochronne Bolt L O1 SRC

Bolt L to buty BHP, niezwykle wygodne, a jednocześnie stanowiące odpowiednie zabezpieczenie przed niesprzyjającymi czynnikami zewnętrznymi. Wierzch w tym modelu wykonany jest ze skóry naturalnej, a podszewka - z dzianiny dystansowej. Sporą zaletą jest wymienna wyściółka, formowana anatomicznie. Buty robocze lekkie Bolt L posiadają antypoślizgową podeszwę, która gwarantuje dobrą przyczepność, również na ceramicznym czy stalowym podłożu, a jednocześnie solidna amortyzację stóp. To obuwie ochronne jest antyelektrostatyczne, co ważne w przypadku pracowników mających kontakt z prądem elektrycznym.

Półbuty ochronne Gloss S2 SRC

Gloss S2 to buty robocze lekkie, wykonane ze skóry wodoodpornej, bez metalowych elementów. Wyposażone są w podnosek kompozytowy, który chroni stopę przed urazami. Formowana anatomicznie wymienna wyściółka zapewnia komfort użytkowania. Podeszwa jest nie tylko antypoślizgowa, ale też odporna na olej, benzynę i inne rozpuszczalniki organiczne. Zapewnia dobrą przyczepność do każdego rodzaju podłoża. Obuwie ochronne Gloss S2 jest antyelektrostatyczne, amortyzujące stopy i absorbujące energię w obszarze pięty.

Półbuty ochronne Graffit SB FO E SRC

Półbuty Graffit to lekkie obuwie ochronne, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Wierzch cholewki ze skóry welurowej i tkaniny poliestrowej, a podszewka z dzianiny dystansowej pozwalają stopom oddychać, jednocześnie zapewniając długie i komfortowe użytkowanie. Buty wyposażone są w podnosek kompozytowy, który zabezpiecza palce stopy przed urazami oraz specjalny pasek ochronny, eliminujący ucisk krawędzi podnoska na stopę. Formowana anatomicznie wyściółka gwarantuje wysoki komfort użytkowania tych butów BHP. Graffit SB to półbuty idealnie nadające się dla pracowników narażonych na kontakt z olejami ze względu na antypoślizgową i olejoodporną podeszwę o specjalnym wzorze protektora.

Jeśli szukasz odpowiednich butów roboczych lekkich dla swoich pracowników, postaw na jeden z trzech modeli półbutów, które zapewnią im bezpieczeństwo i komfort użytkowania, co z pewnością przełoży się na efektywność pracy.
Polityka Prywatności określa zasady przetwarzania danych osobowych, plików cookie oraz zasady profilowania Polityka Prywatności.
Akceptuję
pixel