Na co zwracać uwagę przy wyborze butów wędkarskich i myśliwskich?

2019-09-06
Na co zwracać uwagę przy wyborze butów wędkarskich i myśliwskich?

Wbrew pozorom wybór odpowiednich butów wędkarskich i myśliwskich to nie lada wyzwanie. Ze względu na swoją szczególną funkcję, powinny spełniać szereg różnych warunków, spośród których wytrzymałość jest jedną z najistotniejszych. Jak prawidłowo rozpoznawać jakość tego rodzaju obuwia specjalnego? Co powinno zwrócić naszą uwagę podczas zakupów? Sprawdź nasze odpowiedzi i unikaj najczęstszych błędów.

Buty do zadań specjalnych

Buty wędkarskie i myśliwskie to bez wątpienia buty do zadań specjalnych. W końcu służą w szczególnych okolicznościach i w często trudnych warunkach atmosferycznych. Ich podstawową funkcją jest chronić nasze stopy oraz zapewniać komfort podczas intensywnego i długotrwałego użytkowania. Tego rodzaju buty muszą być przede wszystkim solidne i bardzo wytrzymałe. Rozglądając się za odpowiednia parą, dobrze wziąć pod uwagę takie aspekty, jak przyjazna naszej anatomii konstrukcja cholewki i podeszwy, a także materiały, które z jednej strony zapewniają konkretne wsparcie oraz ochronę przed uszkodzeniami czy chłodem, z drugiej strony - pozwalają skórze oddychać i odprowadzają na zewnątrz wilgoć.

Przy wyborze butów warto zwracać uwagę na sposób ich wykonania, w tym przede wszystkim wykończenia. To, czy szwy są mocne, a brzegi języka gładkie w dłuższej perspektywie będzie mieć wpływ nie tylko na trwałość obuwia, ale też nasze samopoczucie.

Wybierając buty do wędkowania czy na polowanie, warto sięgać po modele renomowanych marek, które gwarantują najwyższą jakość. Jeśli chodzi o nasze bezpieczeństwo oraz wygodę, nie ma sensu oszczędzać. Wysokogatunkowe obuwie tego typu znaleźć można w bogatej ofercie naszego sklepu.

Buty wędkarskie i myśliwskie - detale, których nie można przeoczyć

Wybierając dobre buty, w których będziemy spędzać długie godziny podczas wędkowania czy łowów, warto też brać pod uwagę ciekawe i praktyczne rozwiązania. Jednym z nich może być chociażby wymienny wkład termoizolacyjny, zastosowany w kaloszach NEW UNIVERSAL PRO czy specjalny system sznurowania, wykorzystany w modelu śniegowców Caribou.

Innowacjami wartymi uwagi podczas zakupu butów myśliwskich, są też: materiał ocieplający Thinsulate, membrana paro-przepuszczalna OutDry, gumowa podeszwa Vibram, zwiększająca przyczepność czy nieprzemakalny materiał Cordura. To tego rodzaju elementy wyróżniają naprawdę dobre i warte zakupu modele.

Kupując buty myśliwskie albo wędkarskie rozglądaj się też za wartościowymi okazjami, takimi jak specjalne zimowe skarpety, dostępne w zestawie z trzewikami trekkingowymi Traper 2. Taki dodatek zwiększa funkcjonalność butów, a zimą jest niezastąpionym wsparciem dla stóp.

Zakup obuwia myśliwskiego czy takiego, które ma służyć do wędkowania to prawdziwa inwestycja. Tego rodzaju buty powinny być wytrzymałe, odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne, a jednocześnie lekkie i ultrawygodne. Dzięki naszym sugestiom na pewno nie popełnisz błędów podczas wyboru idealnej pary!

Polityka Prywatności określa zasady przetwarzania danych osobowych, plików cookie oraz zasady profilowania Polityka Prywatności.
Akceptuję
pixel