Mokro czy chłodno, w tych kaloszach wszystko wolno!

2021-09-01
Mokro czy chłodno, w tych kaloszach wszystko wolno!

Z czym kojarzą Ci się kalosze? Z pewnością z deszczem, chłodem i jesienną aurą. To trafne skojarzenie. Kalosze są stworzone do tego, aby pracować, bawić się i spacerować bezpiecznie podczas niesprzyjających warunków pogodowych, bez uszczerbku na zdrowiu!

Z kaloszy korzystają zarówno dzieci jak i dorośli. Kalosze męskie to jedne z najpopularniejszych butów, używanych szczególnie do pracy. Choć tego typu buty będą obiektem naszych zainteresowań, to jednak głównie skupimy się na przedstawieniu kaloszy dla dzieci.

Jakie kalosze może ubrać Twoje dziecko?

Przede wszystkim kalosze dla dzieci muszą zachęcać do ich noszenia. Nie mogą to być zwykłe, szare lub czarne kalosze męskie, które znudzą się Twojemu dziecku po kilku dniach użytkowania. Z tego względu warto dać małemu odkrywcy wielokolorowe buty, pomalowane w ciekawe wzory lub przypominające ich ulubionych bohaterów. W ten sposób dziecko chętnie będzie je ubierać, a koledzy i koleżanki zwrócą pozytywną uwagę na wygląd takiego buta.

Oczywiście, wygląd to nie wszystko. Kalosze ochronne dla dzieci powinny przede wszystkim zabezpieczać małoletnich przed wilgocią. Dziecko nie stroni od zabawy w kałuży, mokrym piasku czy wodzie. To wpływa niekorzystnie na jego odporność, a także utratę temperatury w chłodnie dni. Taka sytuacja przekłada się z kolei na ciągłe infekcje bakteryjne i wirusowe. Odpowiednie kalosze muszą więc ochraniać stopę przed zamoknięciem.

Zresztą, nie tylko. Jeżeli poszukujesz kaloszy na chłodniejsze dni, to postaw na buty cieplejsze i nieprzepuszczające łatwo temperatury. Takie obuwie sprawdzi się, jeżeli dziecko będzie częściej wychodziło na dwór jesienią. Zresztą, właśnie ta pora to idealny czas na podarowanie dziecku butów w formie kalosza.

Kalosze dziecięce TWISTER LUX B (28-35)

Kalosze dla Twojego dziecka – przegląd najfajniejszych modeli!

Teraz pokażemy Ci kilka modeli, które zdecydowanie będą w guście Twojego dziecka i sprawdzą się podczas nawet bardzo intensywnej eksploatacji w różnych warunkach. Interesujące będą na pewno kalosze dziecięce STORMER LUX. Seria ta jest wyposażona w elementy odblaskowe (dzięki czemu dziecko będzie bezpieczne również na drodze), specjalny wkład ocieplający (idealny na zimną, jesienną porę roku), a także trwałe wykonanie z PVC – co ważne, neutralnego dla zdrowia dziecka.

STORMER występuje w różnych wariantach kolorystycznych i wzorach. Na pewno starsze dziecko (bo głównie do takich adresowana jest ta seria) znajdzie coś dla siebie. Młodsze dzieci z kolei mogą skorzystać z oferty specjalnej serii STORMIC LUX. Równie ciekawe wzornictwo prezentują modele HAWAI PRINT oraz HAWAI LUX.

Z kolei kalosze dziecięce dla osób, które wolą buty bez wzorów to ocieplane VIBES-M. Występują one w różnych kolorach – niebieskim, czerwonym czy zielonym. Są bardzo lekkie, a jednocześnie bardzo ciepłe. Świetnie nadają się do używania na co dzień i podczas zabawy.

Kalosze młodzieżowe VIBES-M z EVA ocieplane A

Kalosze męskie – dla starszych nastolatków i dorosłych

Nastolatkowie również mogą potrzebować kaloszy. Dla takich osób adresowane są buty ochronne w formie kaloszy w tradycyjnej formie. Jeżeli wykonujesz pracę w warunkach polowych lub bardzo mokrych i potrzebujesz pełnej ochrony, to najlepiej postaw na wysokie kalosze. Z kolei w przypadku, gdy buty mają służyć bezpiecznemu i komfortowemu poruszaniu się podczas deszczowych dni – wystarczą ich krótkie wersje. W wyborze kalosza wszystko zależy od zapotrzebowania.

Niemniej – na deszczowe, rodzinne spacery rodzinny zestaw kaloszy będzie najlepszym rozwiązaniem!

Polityka Prywatności określa zasady przetwarzania danych osobowych, plików cookie oraz zasady profilowania Polityka Prywatności.
Zamknij
pixel