Jakie skarpety wybrać na piesze wycieczki latem i jesienią?

2021-08-16
Jakie skarpety wybrać na piesze wycieczki latem i jesienią?

Za oknem powoli wita nas jesień, przeplatana ze słonecznymi, letnimi popołudniami. Taka pogoda zachęca nas niekiedy do wybrania się w dalekie wędrówki. Do szlaków i górskich tras najlepiej wyposażyć się w wysokiej klasy skarpety. Jakie okrycia nogi wybrać na tego typu wycieczki?

Przede wszystkim pamiętaj, że przełom lata i jesieni nie jest już tak ciepły, jak jeszcze w czerwcu czy w lipcu. Z tego względu zrezygnuj z klapek, japonek czy otwartych sandałów. Jeżeli wybierasz się w góry, to najlepiej w ogóle nie bierz pod uwagę takich butów – niezależnie od pory roku. Dobre obuwie i skarpety to gwarancja udanego i bezpiecznego spaceru.

Czym charakteryzują się jesienno-letnie wycieczki?

Wybierając skarpety powinieneś znać charakterystykę wypraw na późne lato czy jesień. Tak więc zdecydowanie pamiętaj o tym, że pogoda o tej porze roku bywa kapryśna. Możesz nagle być świadkiem rzęsistej ulewy, która wpłynie na temperaturę Twojego ciała.

Również ziemia może być wilgotna i niestabilna. Z tych dwóch względów koniecznie musisz mieć wygodne, pełne i dobrze dobrane obuwie oraz do tego skarpety, dające poczucie komfortu i ciepła. Jakie są to skarpety?

Skarpety na wycieczki – co to oznacza?

Jakie cechy powinny mieć więc skarpety, które nadają się na wycieczki? Otóż jest takich cech kilka. Przede wszystkim muszą być to skarpety długie, pełne, a nie popularne stopki czy krótkie okrycia nogi. Wyłącznie pełne skarpety zabezpieczą m.in. Twoją piętę. Sama długość to jednak nie wszystko. Dobrze dobrana bielizna na nogi ma też specjalny system odprowadzania wilgoci i ciepła, komfortowo układa się na nodze, jest wykonana z przyjemnego materiału, a także jest wzmocniona i zabezpieczona przed ewentualnym rozerwaniem.

Najlepsze będą skarpety długie bezuciskowe, bo te pozwolą Ci na dużo dłuższe spacery. Nie będą zatrzymywać krwiobiegu w nodze, ułatwią odprowadzenie ciepła i umożliwią naprawdę wygodne funkcjonowanie – nawet w najtrudniejszych warunkach.

Trzewiki trekkingowe DEFENDER

Co warto wiedzieć o obuwiu na takie wyprawy?

Jeżeli chodzi o buty ochronne, które pomogą Ci w przejściu bezpiecznie i komfortowo przez wytyczony szlak, to warto postawić na sprawdzone i pełne egzemplarze. Postaw między innymi na kalosze męskie, które ochronią Cię przed wiatrem, wodą i pozwolą komfortowo przejść trasę w każdych warunkach.

Odpowiednie buty ochronne to również zabezpieczenie przed kontuzjami kostki, nadwyrężeniami, zerwaniami stawów czy zwichnięciami. Z tego względu poszukaj obuwia mającego dość twardą podeszwę, odporną np. na nacisk materiałów zewnętrznych. Nie poszukuj też zbyt ciężkiego obuwia – mimo wszystko dalej wybierasz się na przechadzkę latem, a do tego nie potrzebujesz zimowych traperów.

Wybierz wygodne dla Ciebie rozwiązanie!

Na koniec pamiętaj, że dalsza wyprawa piesza – szczególnie w rejony górskie – musi być bezpieczna i komfortowa dla Ciebie. Możesz opierać się na opiniach innych osób, jednakże to ostatecznie Ty będziesz miał buty ochronne na nogach. Z tego względu poczytaj o charakterystyce danego obuwia oraz skarpet i wybierz takie, które najlepiej będą z Tobą współpracować!

Polityka Prywatności określa zasady przetwarzania danych osobowych, plików cookie oraz zasady profilowania Polityka Prywatności.
Zamknij
pixel