Jakie buty robocze nadają się na budowę?

2019-05-01
Jakie buty robocze nadają się na budowę?

Wybór odpowiedniego obuwia ochronnego to nie lada wyzwanie. Powinny przede wszystkim zabezpieczać przed różnymi grupami czynników zwiększającymi ryzyko, a przy tym być wygodne i komfortowe nawet po wielu godzinach pracy w trudnych warunkach. Model butów roboczych musi być dostosowany do rodzaju wykonywanej pracy oraz do pory roku. Jakie będą najlepsze na budowę? Sprawdźmy!

Buty robocze na budowę - czym się kierować podczas zakupów

Buty robocze na budowę powinny nie tylko zapewniać maksimum ochronny przed takimi czynnikami, jak poślizgnięcie czy uderzenie przedmiotami spadającymi z dużej wysokości, ale też dawać stopie odpowiedni komfort przez cały dzień, bez względu na temperaturę panującą na zewnątrz. Przede wszystkim warto kierować się jakością wykonania i używanymi przez producentów rozwiązaniami technologicznymi.

W butach, jakie znaleźć można w ofercie naszego sklepu zastosowane są takie innowacje, jak supernowoczesna podeszwa VIBRAM o rewelacyjnych właściwościach antypoślizgowych czy materiał ocieplający Thinsulate. Przy okazji warto zwrócić uwagę, z jakiego materiału wykonano cholewkę butów roboczych - skóra naturalna będzie zdecydowanie bardziej trwała, niż jej syntetyczny odpowiednik.


Kolejnym aspektem, jaki należy wziąć pod uwagę podczas zakupów nowej pary obuwia roboczego do pracy na budowie, są właściwości poszczególnych modeli. To one wpływają na klasyfikację butów, zgodnie z poszczególnymi klasami bezpieczeństwa (SB, S1, S2, S3). Pierwsza klasa gwarantuje podstawowe bezpieczeństwo na budowie.

Druga klasa posiada systemy absorpcji energii w tylnej części podeszwy. Trzecią cechuje nieprzemakalność, a czwartą - wzmocniona podeszwa odporna na przebicie. Wybieramy buty w zależności od tego, z jakimi niebezpieczeństwami mierzymy się w trakcie pracy.

TRZEWIKI OCHRONNE SOLO UP S3 SRC

Najlepsze modele obuwia BHP na budowę

Dla budowlańców najlepsze będą buty BHP ze wzmocnionym noskiem kompozytowym, chroniącym palce przed uszkodzeniami, spowodowanymi na przykład upadającymi z wysokości przedmiotami. Dobrze też, żeby podeszwa w takich butach była odporna na przebicie, chociażby gwoźdźmi znajdującymi się w elementach drewnianych. Na placu budowy często zdarza się też kontakt z substancjami niebezpiecznymi, olejami czy rozpuszczalnikami, dlatego odpornością na nie powinny charakteryzować się porządne buty robocze dla zawodowców.

PÓŁBUTY OCHRONNE 9-084B S1 SRC

Nie mniej ważne jest dostosowanie obuwia do warunków pogodowych i pory roku. Podczas, gdy sandały ochronne będą odpowiednie na upalne, letnie dni, jesienią i wiosną postaw na lekkie półbuty. Zimą najlepiej zaopatrzyć się w trzewiki robocze, które chronią stopy nie tylko przed uszkodzeniami, ale też przed niskimi temperaturami, jednocześnie umożliwiając cyrkulację powietrza, a więc zwiększając komfort użytkowania.

TRZEWIKI OCHRONNE GLOSS UP 2 S3 SRC

Buty BHP na budowę muszą spełniać szereg różnych wymogów - tylko wtedy zagwarantują odpowiedni poziom bezpieczeństwa i komfortu. Zainwestuj w wysokiej jakości modele dostępne w naszym sklepie.

Polityka Prywatności określa zasady przetwarzania danych osobowych, plików cookie oraz zasady profilowania Polityka Prywatności.
Akceptuję
pixel