Jakie buty ochronne na lato?

2022-03-29
Jakie buty ochronne na lato?

W okresie letnim pracownik szczególnie czuje oddziaływanie wysokich temperatur na własnym ciele. Podczas upałów najchętniej wypoczywałbyś na plaży, ale co zrobić w trakcie wykonywania pracy, by zadbać o swój komfort? Wtedy przestrzeganie zasad BHP wymaga użytkowania specjalistycznego obuwia roboczego, które zazwyczaj jest ciężkie i niewygodne. Lecz nie zawsze! Możesz z łatwością wybrać buty, które pomogą wytrzymać ciężkie warunki atmosferyczne, ale i zatroszczą się o Twoją wygodę.

Warto poszukać alternatywy dla butów roboczych - wybrać wygodne i komfortowe lekkie buty robocze na lato. Musisz jednak pamiętać, aby spełniały wymogi BHP i charakteryzowały się dużym bezpieczeństwem. Nawet w okresie letnim muszą chronić stopę przed różnego rodzaju uszkodzeniami spowodowanymi warunkami atmosferycznymi czy po prostu zależnymi od wykonywanej pracy (przy tym cechować się antypoślizgowością i stabilnością).

Głównym warunkiem, jaki będzie wpływał na decyzję dotyczącą wyboru buty robocze męskie na lato, będzie rodzaj wykonywanej pracy. Może się okazać, że w Twojej pracy dozwolone jest korzystanie z lekkiego obuwia roboczego. Do takiego zalicza się na przykład półbuty bądź sandały robocze. Jeżeli jednak wykonujesz pracę, w której nie są takie dopuszczane i musisz wybrać typowe obuwie robocze za kostkę, warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego materiału. Dostępne są na rynku lekkie buty robocze na lato wykonane z przewiewnego materiału, dzięki temu stopa nie poci się i odpoczywa.

Praca latem: pamiętaj o odpowiedniej odzieży i obuwiu

Wykonywanie pracy w porze letniej jest bardzo uciążliwe dla wszystkich osób, które pracują fizycznie na dworze. W godzinach najwyższych temperatur pracownik musi zachować zasady bezpiecznej i higienicznej pracy oraz w rozsądny sposób spróbować się ochłodzić.. Jedynym racjonalnym pomysłem jest wybór odpowiednich przewiewnych ubrań roboczych. Spodnie robocze powinny być wykonane z materiału lekkiego, który przepuszcza wilgoć, dzięki temu nie pracownik nie będzie miał problemów z nadmiernym poceniem. Warto wybrać spodnie, które mają luźny fason.

Kolejną ważną częścią ubioru podczas pracy w porze letniej jest obuwie robocze. Buty robocze męskie na lato powinny charakteryzować się dobrą wentylacją buta, posiadać zamknięty obszar pięty oraz być antyelektrostatyczne. Tylko takie obuwie sprawi, że czas pracy będzie przebiegał bez niepotrzebnych komplikacji. Bardzo ważną rzeczą, o której często się zapomina w okresie letnim, jest nakrycie głowy. Podczas wysokich temperatur osoby przebywające na zewnątrz, narażone są na promienie słoneczne, a co za tym idzie, to może spowodować udar. Aby uniknąć tego rodzaju problemów, wystarczy zakupić ochronne nakrycie głowy. Bardzo ważne podczas zakupów jest wybór czapeczki z bawełny, która zapewni odpowiednią wentylację (doskonałym wyborem jest nakrycie głowy z możliwością regulacji).

Półbuty ochronne GRAFFIT L S1 P SRC

Jaki rodzaj obuwia ochronnego do pracy latem?

Jak już wspomnieliśmy, buty robocze na lato, są ważną częścią ubioru w pracy na zewnątrz. To dzięki nim jesteś w stanie przepracować określoną ilość czasu, nie narażając się na różnego rodzaju uszkodzenia. Lekkie buty robocze na lato to bardzo popularne sandały robocze. To obuwie posiada otwory zapewniające lepszy przepływ powietrza, dzięki temu Twoja stopa nie jest narażona na znaczne pocenie się. Są bardzo lekkie, dzięki temu praca staje się komfortowa. Warto zaznaczyć, że sandały robocze nie będą pasować do wszystkich typów pracy. Nie są obuwiem uniwersalnym.

Kolejnym rodzajem butów do pracy są półbuty robocze. Te buty robocze męskie na lato zazwyczaj wykonane są ze skóry bądź materiału. Warto rozeznać się, z jakiego materiału są wykonane, ponieważ jego rodzaj wpłynie na komfort użytkowania. Sprawdzi się przede wszystkim obuwie tekstylne bądź wykonane ze specjalnych siateczkowych tkanin. Dzięki temu Twoje nogi będą mogły odpoczywać i nie narażać się na nadmierne pocenie. Bardzo często półbuty robocze sprawdzają się w wielu rodzajów pracy. Jeżeli natomiast nie możesz korzystać z wyżej wymienionych butów, postaw na trzewiki. To wysokie i bardzo dobrze ochronne obuwie. Wykonane są ze skóry bądź z dodatkiem tekstylnych wstawek. Warto wybrać buty wykonane z dobrej jakości skóry, dzięki temu zapewniasz sobie wysoki poziom komfortu.

Lekkie buty robocze na lato powinny posiadać podnosek kompozytowy bądź wykonany z włókna szklanego. Te podnoski nie nagrzewają się tak mocno i szybko jak podnosek stalowy. Ma to ogromny wpływ na komfort pracy w gorące dni. W dzisiejszych czasach buty robocze męskie na lato są dostępne dla każdego. Różnią się wyglądem i specyfikacją, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Obuwie robocze możesz zakupić w sklepie stacjonarnym bądź w internetowym jak Demar24. Łatwość zakupów w dzisiejszych czasach potrafi zaskakiwać.

Sandały ochronne NEO L S1 SRC

Odpowiednie buty robocze damskie w okresie letnim - jakie wybrać dla kobiet?

Coraz częściej można zauważyć, że kobiety również pracują fizycznie. Wybór odpowiedniego obuwia roboczego jest również ważny, jak i u mężczyzn. Przede wszystkim przed zakupem warto przymierzyć buty robocze i wybrać odpowiedni rozmiar. Dzięki temu będziesz czuć się dobrze i komfortowo w butach roboczych. Warto wybierać obuwie tak, aby pozostawić 0.5 cm luzu. Noga u kobiet podczas upałów bardzo często puchnie, dlatego narażone są wtedy na odciski. Nie jest to sytuacja przyjemna, więc warto starać się jej unikać. Buty powinny być wybierane zgodnie z normami dotyczącymi wykonywanej pracy. Podczas lata decyduj się na obuwie wykonane z lekkiego materiału, który jest przewiewny, szybko zapewni Ci to komfort użytkowania.

Dobrym pomysłem jest poproszenie specjalistów o porady, dzięki kompleksowej pomocy możesz liczyć na dobór obuwia zgodnie z Twoimi wymaganiami. To co, które buty są Twoimi ulubionymi?

Polityka Prywatności określa zasady przetwarzania danych osobowych, plików cookie oraz zasady profilowania Polityka Prywatności.
Zamknij
pixel