Jakie buty do warsztatu?

2021-09-06
Jakie buty do warsztatu?

Niezależnie czy pracujesz w warsztacie amatorsko (majsterkując tam po godzinach spędzonych w biurze) czy jesteś zawodowym mechanikiem, stolarzem lub wykonujesz inny zawód – koniecznie musisz posiadać odpowiednie obuwie robocze przeznaczone do warsztatu. Czym charakteryzują się tego typu buty i dlaczego nie możesz pracować w zwykłych adidasach lub trampkach?

Warsztat to miejsce pracy o podwyższonym ryzyku kontuzji. Na każdym kroku możesz spotkać leżące na podłodze śrubki, nakrętki, gwoździe czy specjalistyczne narzędzia do pracy. Pełno jest również cieczy roboczych i elementów obrabianych. Wyłącznie wysokiej klasy obuwie robocze zagwarantuje Ci bezpieczeństwo.

Czym są buty robocze do warsztatu?

Przede wszystkim buty ochronne do warsztatu charakteryzuje się wzmocnioną konstrukcją. Egzemplarze przeznaczone do działania w warunkach warsztatowych mają najczęściej wzmocnioną podeszwę (niekiedy metalową) by osłonić spód stopy przed nieprzyjemnym efektem nadepnięcia na drobne elementy.

Wzmocniona konstrukcja chroni też palce czy piętę przed bolesnymi skutkami upadku narzędzia (np. młotka), a także stabilizuje nogę – to z kolei chroni przed zwichnięciem czy złamaniem w pobliżu dolnej partii kończyny. Co więcej, obuwie robocze takie jak sandały robocze zapewniają świetny przepływ powietrza, dzięki czemu noga cały czas może pracować bez duszenia się i nadmiernego pocenia.

Sandały ochronne LEO L SB SRC

Czy zawsze trzeba mieć buty ochronne podczas pracy w warsztacie?

Zdecydowanie tak. Niezależnie czy pracujesz przy samochodach czy elementach metalowych – buty robocze to obowiązkowa część stroju roboczego. Kapiący, gorący olej, spadające narzędzia czy wbijający się od spodu gwóźdź może wyrządzić bolesną krzywdę, uniemożliwiającą Ci pracę przez długie miesiące.

Z tego względu postaw na sprawdzone, trwałe i atestowane buty BHP do warsztatu, by zawsze bezpiecznie wykonać swoje działanie i nie narazić się na ewentualną kontuzję. Unikaj przy tym niesprawdzonych butów, które stworzone są z niskiej jakości tkanin czy nie posiadają wzmocnień. Wyłącznie wysokiej klasy obuwie ochroni Cię w newralgicznych momentach!

Polityka Prywatności określa zasady przetwarzania danych osobowych, plików cookie oraz zasady profilowania Polityka Prywatności.
Zamknij
pixel