Jakie buty do biura, by było wygodnie?

2023-01-23
Jakie buty do biura, by było wygodnie?

Buty biurowe – jakie powinny być i od czego to właściwie zależy? Czy większe znaczenie w ich wyborze powinny mieć trendy rządzące w danym sezonie, założenia związane z dress codem czy kwestie wygody? Na te pytania odpowiadamy w poniższym tekście, który powinien przeczytać każdy biurowy pracownik, zadający sobie pytanie: “ w jakim obuwiu chodzić do pracy”.

Czy w każdym biurze sprawdzą się te same buty?

Pytanie o to, jakie buty do pracy w biurze wybrać, nie spotka się z jednoznaczną odpowiedzią – ustalmy to na wstępie. Wybór obuwia należy dostosować nie tylko do wewnętrznych zasad dotyczących dress code’u (o tym więcej za chwilę), ale też do branży czy środowiska, w jakim pracujemy.

W dzisiejszych czasach, kiedy praca zdalna czy w trybie hybrydowym jest coraz popularniejsza, a pracodawcom zależy przede wszystkim na stworzeniu maksymalnie komfortowego otoczenia dla pracowników, sztywne zasady dotyczące ubioru powoli odchodzą w zapomnienie. Nie oznacza to jednak, że w każdym wypadku możemy wybrać się do pracy w dresie i klapkach – jeśli przykładowo siedziba firmy to miejsce spotkań z klientami, schludny i reprezentacyjny ubiór będzie obowiązkowy.

Dress code a wygodne buty do biura — na co zwracać uwagę?

Chcąc stworzyć odpowiednią stylizację do pracy w biurze, a zwłaszcza uzupełnić ją właściwym obuwiem, musimy w pierwszej kolejności zapoznać się z wewnętrznymi zasadami firmy, zapisanymi w regulaminie, a niekiedy również w umowie, jaką podpisuje pracownik. Jeśli nie zastosujesz się, chociażby do konieczności noszenia ciemnych czółenek na obcasie czy sznurowanych półbutów (jeśli taka wytyczna jest zapisana w wewnętrznych uregulowaniach), ryzykujesz nawet karę porządkową czy zwolnienie dyscyplinarne.

Nawet kiedy w firmie nie obowiązuje z góry narzucony kod ubioru, warto intuicyjnie dostosować obuwie do charakteru pracy. Sneakersy, trampki, a nawet sandały robocze będą dobrym wyborem, jeśli masz pewność, że inni pracownicy, a nawet sam szef przychodzi do biura właśnie w takim obuwiu.

Nano Deo Silver – Dezodorant do obuwia, 150 ml

Z czego powinny być wykonane buty do biura?

Idealne buty do biura to te, które zapewniają nie tylko dobry wygląd, ale przede wszystkim komfort. Nawet jeśli musisz w pracy nosić obuwie wyjściowe, eleganckie, staraj się inwestować w jakość. Pantofle czy czółenka ze skóry naturalnej są znakomitym pomysłem: lepiej dostosowują się do stopy, przeciwdziałają otarciom i poceniu się stóp, zapewniają większy komfort i są zdecydowanie trwalsze.

Jeśli w polu Twoich zainteresowań znajdują się buty pozwalające Twoim stopom odpocząć, na przykład klapki czy chodaki, możesz wybrać nie tylko skórę naturalną, ale też nowoczesne tworzywa sztuczne, na przykład lekkie pianki.

Wskazówka:
Tak samo ważne, jak materiał, z jakiego powstały Twoje buty do pracy w biurze jest to, jakie włożysz skarpetki. Po kilku godzinach w butach to może mieć naprawdę znaczący wpływ na Twoją wygodę.

Skarpety oddychające Autumn/Spring

Czy warto mieć w biurze buty na zmianę?

W niektórych przypadkach warto pomyśleć o… obuwiu na zmianę. Możliwość ich włożenia będzie zależeć od okoliczności. Przykładowo, jeśli tylko do godziny 12:00 masz spotkania z klientami, a później zaszywasz się w swoim pokoju i pracujesz za biurkiem, możesz przygotować dwie pary obuwia:

  • eleganckie, na poranek, w którym powinieneś prezentować się profesjonalnie;
  • wygodne, do noszenia, gdy z nikim się nie spotykasz.

Na zmianę warto mieć pod ręką na przykład chodaki HOBBY z oferty naszego sklepu. Co ciekawe, tego typu modele butów są teraz szalenie popularne wśród celebrytów i stylistów. Przekonują oni, że łączenie tego typu obuwia ze spodniami od garnituru i białą koszulą będzie przejawem… znajomości trendów. Może warto ten pomysł przetestować w swojej firmie?

WKŁADKA COCCINE AROMA-SILVER BIOACTIVE

Jakie akcesoria do butów będą przydatne podczas pracy w biurze?

W trosce o swój komfort, poza obuwiem do pracy w biurze, przygotuj także odpowiednie akcesoria do butów. Jakie? To zależy od modelu, na jaki stawiasz. Jeśli priorytetem jest dla Ciebie elegancki wygląd i nosisz do pracy skórzane trzewiki, obowiązkowo miej pod ręką pastę nabłyszczającą i chroniącą skórę przed wysychaniem. Wybierasz wygodę? Wspomniane już wcześniej, miękkie skarpetki pozwalające na cyrkulację powietrza i dobre wkładki do butów będą dla Ciebie must havem. Przyda się też dezodorant odświeżający do stóp, jeśli nawet po kilku godzinach nie chcesz czuć dyskomfortu podczas spotkań z innymi osobami. Wystarczy przejrzeć akcesoria HOBBY w naszej ofercie, żeby znaleźć tego typu kosmetyki.

Jeśli uważnie przeczytałeś artykuł, wiesz już, czym powinieneś się kierować przy zakupie obuwia do pracy biurowej. Masz świadomość, jak kwestie dress code’u godzić ze swoim komfortem i jakie buty Ci zapewnią najlepszy efekt: wygodę i dobry wygląd.

pixel