Jak ubrać ekipę montażową, by zadbać o bezpieczeństwo?

2021-08-24
Jak ubrać ekipę montażową, by zadbać o bezpieczeństwo?

Ubiór zgodny z bezpieczeństwem i higieną pracy to nie tylko zabezpieczenie przed ewentualną kontrolą z inspekcji. To również skuteczna ochrona pracowników przed kontuzjami, na które są narażeni podczas różnorakich działań. Zobacz w jaki sposób ubrać swoją ekipę montażową, by komfortowo i bezpiecznie wykonywali swoje obowiązki.

Pamiętaj, że ubiór roboczy składa się z kilku różnych elementów. To nie tylko kask (który oczywiście jest niezwykle istotny), ale też między innymi obuwie BHP, rękawice, okulary, kurtki, spodnie i podobne.

W jakie rękawice, okulary i kurtki wyposażyć ekipę montażową?

Przede wszystkim ubrania dla pracowników muszą być wygodne, praktyczne i zwiększać bezpieczeństwo. To oznacza, że np. zakupione okulary ochronne mają zabezpieczać przed gruzem (który może uszkodzić oko), a rękawice przed oparzeniem się po dotknięciu gorących elementów. Pamiętaj, żeby dobrze dobrać rozmiar kolejnych części – nie może być bowiem tak, że rękawice pracownika są zbyt duże.

Warto, żeby powłoka części ubioru była dość gruba i odporna na intensywne użytkowanie. Kupując sprzęt BHP zainwestuj w sprawdzone elementy. Tanie elementy niewiadomego pochodzenia nie zapewnią wysokiego poczucia ochrony.

Wygoda użytkowania również jest ważna. Paski mocujące okulary nie mogą być zbyt ciasne i słabe, by nie urwać się w czasie eksploatacji. Z kolei rękawice muszą pozwalać na trwały i mocny uchwyt elementu obrabianego czy narzędzia ręką. Zwróć uwagę również na to, czy zakupiona kurtka lub spodnie mają specjalne kieszenie, które ułatwiają przenoszenie części do pracy.

Buty ochronne to podstawa

Już na początku zaznaczyliśmy, że poza kaskiem obuwie BHP stanowi jedną z najważniejszych części zabezpieczających pracowników. Jakie funkcje spełniają buty robocze? Przede wszystkim chronią pracownika przed kontuzją dolnych partii ciała. Na placu montażowym z pewnością pełno jest ostrych i tnących elementów. Dolna powierzchnia buta powinna chronić stopę przed przecięciem taką częścią. Świetnie nadają się do tego między innymi buty robocze z blachą. Ich wzmocniona powierzchnia ochroni pracowników nawet w najtrudniejszych warunkach.

Trzewiki ochronne BOLT UP O1 SRC

Druga kwestia związana jest z zabezpieczeniem nogi przed ewentualnym zwichnięciem czy skręceniem. Obuwie BHP jest bowiem bardzo sztywne i nie pozwala na mimowolny ruch, który może skończyć się źle dla mięśni, ścięgien czy kości. Dodatkowo takie buty mają bardzo dobrą wentylację i umożliwiają długą pracę, bez efektu zmęczonych i wyeksploatowanych nóg.

Jeżeli chcesz zadbać o bezpieczeństwo, to postaw na obuwie robocze, które nie zniszczy się po kilku tygodniach eksploatacji. Tylko w ten sposób masz gwarancję, że pracownik ma w pełni chronione kończyny – przed różnymi, najczęściej niespodziewanymi sytuacjami.

Nie oszczędzaj na bezpieczeństwie pracowników!

Kupując buty BHP pamiętaj, żeby miały one odpowiednie certyfikaty i gwarancje. Zaopatrz ekipę montażową w obuwie, które wykonane jest z trwałych materiałów, ma pełną wyściółkę i elementy wzmocnione. W ten sposób dajesz pracownikom bezpieczeństwo, a sobie poczucie, że zrobiłeś wszystko, żeby zagwarantować im komfortową i efektywną pracę.

Polityka Prywatności określa zasady przetwarzania danych osobowych, plików cookie oraz zasady profilowania Polityka Prywatności.
NIE WYRAŻAM ZGODY
ZGADZAM SIĘ, CHCĘ PRZEJŚĆ DO STRONY
pixel