Idealne buty do pracy na działce i w ogrodzie

2020-05-16
Idealne buty do pracy na działce i w ogrodzie

Wraz z pierwszymi wiosennymi dniami rusza sezon na prace wokół domu czy na działce. Powoli można myśleć o remoncie altanki, przekopywaniu ogródka, sadzeniu roślin. Bez względu na to, co masz w planach, musisz się odpowiednio przygotować. Jakie buty robocze do prac „pod chmurką” warto wybrać? Oto odpowiedź!

O czym warto pamiętać, zanim zabierzesz się za pracę?

Mieszkasz na wsi i wraz z pierwszymi wiosennymi dniami szykujesz się sezonu? A może jesteś zapalonym działkowiczem, który każdą wolną chwilę spędza za miastem? Bez względu na to, jak bardzo jesteś doświadczony w pracach ogrodniczych, zanim zabierzesz się za łopatę czy grabki, pomyśl o odpowiednim przygotowaniu nie tylko sprzętu i potrzebnych akcesoriów, ale też stroju. Odpowiednio skomponowany będzie Cię chronił nie tylko przed zmiennymi wiosną temperaturami, ale też przed ryzykiem uszkodzenia ciała. Strój nie powinien krępować ani ruchów, ani Twojej pracy - najlepiej sprawdzi się odzież, którą możesz spokojnie zabrudzić.

Ważnym elementem ekwipunku działkowicza są też odpowiednie buty robocze, które osłonią stopy podczas prac pod chmurką. Najlepiej wybrać te, które łatwo utrzymać w czystości i które nie zniszczą się pod wpływem kontaktu z ziemią, detergentami czy farbą służącą do zabezpieczania ogrodzenia przed korodowaniem. Jakie modele butów wybrać? Oto nasze propozycje.

Kalosze męskie i damskie na każdą pogodę

Kalosze męskie i damskie to ten rodzaj obuwia roboczego, które każdy właściciel działki czy przydomowego ogródka powinien mieć wiosną pod ręką. Te nowoczesne, jakie znajdziesz w ofercie naszego sklepu, są przede wszystkim niezwykle wygodne. Anatomicznie dopasowane do stóp i zaskakująco lekkie, gwarantują poczucie komfortu. Tworzywo, z których są wykonane, można szybko i bez trudu wyczyścić z błota czy piasku pod bieżącą wodą. Przydadzą się też w deszczowy dzień do wyprowadzenia psa czy na spacer po lesie.

Lekkie i wygodne chodaki

W cieplejsze dni możemy postawić na alternatywę dla sięgających co najmniej połowy łydki kaloszy. W ogródku, w gospodarstwie czy na działce sprawdzą się funkcjonalne chodaki wykonane z nowoczesnego tworzywa sztucznego EVA. Niech nie zmyli Cię ich lekkość - te buty skutecznie zabezpieczają przed wilgocią, zabrudzeniami, a przy tym można je nosić długie godziny, nie narzekając przy tym na dyskomfort czy ból stóp.

Buty robocze do zadań specjalnych

Czekają Cię poważniejsze i bardziej wymagające prace w gospodarstwie? Planujesz remont dachu czy przebudowę altany bądź szopy? Przygotuj obuwie robocze, które zapewni Ci lepszą ochronę, niż zwykłe trampki. Wybierz trzewiki ochronne z cholewką kończącą się tuż nad kostką, sznurowane, wykonane z wysokiej jakości skóry welurowej. To buty, które dobrze amortyzują stopy, posiadają właściwości antyelektrostatyczne, zapewniają dobrą przyczepność i zabezpieczenie przed olejami czy innymi potencjalnie szkodliwymi substancjami.

Zanim przystąpisz do prac na działce, w gospodarstwie czy w ogrodzie, postaraj się przygotować strój, który zabezpieczy Cię w odpowiednim stopniu. W zależności od tego, czy czeka Cię przycinanie gałęzi, czy naprawa uszkodzonego dachu na dużej wysokości, wybierz lekkie chodaki ze sztywnej pianki, kalosze męskie lub damskie albo profesjonalne buty ochronne Bhp. Wszystkie znajdziesz w ofercie naszego sklepu.

Polityka Prywatności określa zasady przetwarzania danych osobowych, plików cookie oraz zasady profilowania Polityka Prywatności.
Akceptuję
pixel