Dlaczego warto korzystać z ocieplaczy? Jak je dobrać?

2020-11-16
Dlaczego warto korzystać z ocieplaczy? Jak je dobrać?

Praca w trudnych warunkach, spacer po lesie, czy wędkowanie. Każda z tych czynności, choć całkowicie odmienna, ma ze sobą jeden wspólny czynnik. Może wymagać użycia ochronnego obuwia, które zabezpieczy stopę przed wilgocią i śniegiem oraz innymi niesprzyjającymi warunkami. Te powstają na skutek wykonywanych czynności zawodowych lub miejsca, w którym się znaleźliśmy. Dodatkowej ochrony mogą wymagać osoby, które obuwie ochronne wykorzystują niezależnie od pory roku. Przy nastaniu pierwszych chłodów warto wyposażyć kalosze i śniegowce w chroniące przed chłodem ocieplacze.

Zastosowanie ocieplaczy w obuwiu ochronnym ma wiele zalet. Pozwala na noszenie gwarantujących skuteczną ochronę butów nie tylko wiosną, latem, czy jesienią, ale również podczas mroźnej, zimowej aury. Dzięki temu nie musimy decydować się na zakup kolejnej pary obuwia, która umożliwi pracę w sezonie zimowym. Wystarczy bowiem dobrać odpowiednie ocieplacze do tych butów, które nosimy w pozostałych sezonach.

Zalety ocieplaczy 

Atuty ocieplaczy są niepodważalne i trudno z tym dyskutować. Potwierdzi to zresztą każda osoba, która obuwie ochronne stosuje również zimą. Niekoniecznie muszą to być buty robocze. Wystarczy wybrać się w mroźny dzień na spacer po lesie, by przekonać się, że odpowiednia ochrona termiczna jest po prostu niezbędna. Ocieplacze pasują zresztą nie tylko do kaloszy, ale również gwarantującego skuteczną ochronę przed zimnem i wilgocią obuwia myśliwskiego i wędkarskiego. A dowodem na to są śniegowce Caribou, które cechują się wyjmowanym wkładem ocieplającym i niezwykle efektownym designem.

Ocieplacze do butów skonstruowane są w taki sposób, by zapewniać stopie swobodę ruchów. Decydując się na ich zakup, należy jednak pamiętać, że zabierają w bucie sporo miejsca. Przyjmuje się, że objętościowo zmniejszają jego rozmiar o około 0,5 cm. Dlatego tak istotne jest prawidłowe dobranie rozmiaru obuwia i dostosowanie do niego wkładu ocieplającego.

Obuwie ochronne można wyposażyć w ocieplacz wykonany z filcu albo z wełny. Przy jego wyborze warto zwrócić uwagę na to, by gwarantował przyjemne ciepło. Dobry ocieplacz chroni też przed wilgocią i pomaga w zachowaniu obuwia w czystości. Jest łatwy do prania oraz suszenia, a po wykonaniu tych czynności zachowuje pierwotny kształt. Jest też elastyczny i miękki, dzięki czemu z łatwością umieścimy go w bucie.

Wybieramy ocieplacze 

Ponieważ ocieplacz, jak każdy przedmiot ulega zużyciu, można go łatwo wymienić na nowy. Dzięki temu przedłużamy żywotność obuwia i utrzymujemy w nim odpowiednią higienę. Bardzo istotne dla zachowania komfortu użytkownika jest dopasowanie ocieplacza do konkretnego obuwia. Zwracamy więc uwagę na jego krój oraz rozmiar. Wielu producentów i sprzedawców podaje w sklepach rozmiary dostępnych ocieplaczy. Dlatego taki wybór nie powinien stanowić problemu. W kwestii doboru kroju warto zwrócić uwagę na to, czy mamy do czynienia z uniwersalnym ocieplaczem, czy modelem dedykowanym do konkretnego obuwia. W tym drugim przypadku możemy mówić o dokładnym dopasowaniu, co gwarantuje wysoki komfort podczas noszenia.

Polityka Prywatności określa zasady przetwarzania danych osobowych, plików cookie oraz zasady profilowania Polityka Prywatności.
Zamknij
pixel