Ciepłe i wygodne buty na zimę. Co polecamy?

2020-10-06
Ciepłe i wygodne buty na zimę. Co polecamy?

Obuwie powinno być dopasowane do warunków pogodowych. Buty noszone zimą muszą chronić stopę przed chłodem i wilgocią. W tym przypadku nieodpowiedni wybór może doprowadzić do przemarznięcia i przemoczenia nogi, a to z kolei stać się przyczyną groźnych infekcji. Nie mniej ryzykowne są upadki na oblodzonej nawierzchni.

Buty na zimę mają za zadanie zabezpieczać nasze stopy przed chłodem oraz wilgocią, a tym samym chronić zdrowie i zapewniać bezpieczeństwo przy poruszaniu się na śliskim podłożu. Nie oznacza to jednak, że poszukując tych cech w dostępnym na rynku obuwiu, musimy iść na kompromis, jeśli chodzi o codzienną wygodę i komfort noszenia. Nawet buty na zimę, przed którymi stawia się wiele wymagań, mogą być niezwykle wygodne i odpowiadać potrzebom użytkownika.

Krój oraz rozmiar 

Wybierając buty na zimę – tak jak przy każdego rodzaju obuwiu – zwracamy uwagę na rozmiar oraz konstrukcję obuwia. Buty na zimę powinny być wygodne, by zapewnić komfort podczas chodzenia. Muszą dobrze trzymać stopę, dzięki czemu zagwarantują jej stabilizację, a z drugiej strony nie mogą być za ciasne. Warto pamiętać, że do zimowego obuwia wkładamy zwykle grubą skarpetę.

Wygodne zimowe trzewiki znajdziemy nie tylko w tradycyjnych sklepach, ale również u sprzedawców, którzy oferują buty ochronne. Ich zaletą jest to, że chronią przed zimnem i wilgocią, a ponadto zabezpieczają stopę przed dodatkowymi zagrożeniami. Warto też zwrócić uwagę na trzewiki myśliwskie i wędkarskie. Efektowny wygląd tego obuwia i ich solidna budowa sprawi, że chętnie założymy je nie tylko podczas wyprawy na ryby czy do lasu, ale również przy wielu innych okazjach.

Ochrona stopy 

Buty na zimę powinny chronić zarówno przed chłodem i wilgocią, jak i ograniczać ryzyko upadku na oblodzonej nawierzchni. Dlatego tak ważna jest podeszwa obuwia, które wybieramy do codziennego noszenia. O właściwościach antypoślizgowych możemy mówić w przypadku wielu modeli butów ochronnych. Jako przykład można tu podać trzewiki ochronne Gloss Up 2 L Winter. Poza odpowiednią podeszwą istotna jest też właściwa stabilizacja kostki. To może zagwarantować dobrze wyprofilowane obuwie z podwyższoną cholewką.

Buty zimowe, nawet te najcieplejsze, muszą umożliwiać stopie oddychanie. Stąd ważne jest, by zostały wykonane z odpowiedniego materiału. Jeśli umożliwią odprowadzanie wilgoci, tym samym będą zapobiegać nadmiernemu poceniu się stopy i ograniczą ryzyko rozwoju niebezpiecznych dla skóry grzybów.

Z drugiej strony powinny być ciepłe i gwarantować komfort noszenia nawet przy długiej ekspozycji stopy na mrozie. Tu ważną rolę odgrywa podszewka i wyściółka. Dobrym rozwiązaniem jest wełniany wielowarstwowy wkład wymienny, jaki zastosowano w śniegowcach Logan.

Wybór butów na zimę staje się tym istotniejszy, im trudniejsze są warunki, w jakich będzie używane obuwie i im dłuższa jest ekspozycja na mróz oraz wilgoć. Jedno jest pewne – taki wybór nie powinien być pozostawiony przypadkowi, ale dobrze przemyślany, by obuwie doskonale spełniało swoje zadanie.

Polityka Prywatności określa zasady przetwarzania danych osobowych, plików cookie oraz zasady profilowania Polityka Prywatności.
Akceptuję
pixel