Buty ochronne a wysokie temperatury. Jakie obuwie wybrać?

2020-05-14
Buty ochronne a wysokie temperatury. Jakie obuwie wybrać?

Ochrona zdrowia i życia jest najwyższym priorytetem - niezależnie od warunków atmosferycznych. Dlatego nawet rosnące temperatury nie powinny być wymówką przed stosowaniem odpowiedniego zabezpieczenia w miejscu pracy, zwłaszcza na stanowiskach, których obsługa wiąże się ze sporym ryzykiem. Jakie buty robocze wybrać w cieplejsze dni? Poznaj nasze sugestie.

Sandały robocze - przystosowane do trudnych warunków latem

W upalne dni najlepiej sięgnąć po buty, które z jednej strony zapewniają solidną ochroną, z drugiej - gwarantują komfort. Dzięki odpowiednio zaprojektowanym modelom, jakie możesz kupić w naszym sklepie, nie trzeba decydować między bezpieczeństwem a swobodą ruchów czy wygodą podczas wielogodzinnej pracy. Sandały robocze, chociaż niezwykle lekkie i przewiewne, spełniają najbardziej rygorystyczne wymogi obuwia Bhp. Wykonane są z najwyższej jakości materiałów, takich jak skóra licowa i welurowa, dzianina dystansowa, wytrzymałe tworzywa sztuczne. Posiadają podnoski kompozytowe i paski ochronne, eliminujące ucisk krawędzi podnoska na stopę. Formowane są anatomicznie, przez co dopasowują się do stóp. Mają podeszwy o właściwościach antypoślizgowych, odpornych na oleje czy przebicie. Wiele z sandałów tego typu zapewniają też zabezpieczenie przed wyładowaniami elektrycznymi. Jeśli chcesz zainwestować w model idealny na lato, wybieraj obuwie Bhp oznaczone jako „wyjątkowo przewiewne”. Przykładowo sandały robocze Neo L, dzięki rozmieszczonym na cholewce perforacjom, przepuszczają powietrze i przeciwdziałają zatrzymywaniu się wilgoci w środku buta. To zwiększa nie tylko Twoją wygodę, ale też higienę ich użytkowania.

Lekkie półbuty ochronne

Kolejny model, który warto wziąć pod uwagę w najcieplejsze dni, to lekkie półbuty ochronne. Są bardziej zabudowane niż sandały, ale w zasadzie nie różnią się niczym od popularnych butów sportowych - zwłaszcza te sięgające kostek, z cholewką wykonaną z przewiewnych materiałów, osadzone na lekkiej i elastycznej podeszwie. Czy mogą we właściwy sposób chronić Twoje zdrowie? Jak najbardziej, bo cechuje je szereg właściwości. Są antyelektrostatyczne, odporne na działanie olejów, zapewniające stabilność na śliskich nawierzchniach. Wysoki komfort użytkowania zapewniają w tych butach roboczych także wymienne wyściółki, formowane anatomicznie i nie przysparzające trudu w utrzymaniu w higienicznej czystości.

Lekkie buty robocze do prac w gospodarstwie

Jeśli Twoja praca nie wymaga stosowania specjalistycznego obuwia ochronnego spełniającego najwyższe standardy, możesz sobie pozwolić na lżejsze modele. W ciepłe dni nieocenione będą buty robocze z nowoczesnego tworzywa sztucznego, na przykład pianki EVA. Są odpowiednio sztywne, ale zaskakująco lekkie, przez co nie powodują zmęczenia stóp nawet po wielu godzinach pracy. Tego typu chodaki są nieocenione chociażby w ogrodzie czy do przemieszczania się po gospodarstwie. Chronią przed wilgocią i zabrudzeniami, na przykład od błota. W ciepłe i suche dni możesz wybrać modele, których bryła urozmaicona jest specjalnymi otworami, ułatwiającymi przepływ powietrza.

Wysokie temperatury nie zwalniają z myślenia o odpowiednim (czytaj: solidnym) zabezpieczeniu. W naszym sklepie znajdziesz szereg wariantów stanowiących idealny pomost między wygodą a maksymalną ochroną. Sandały z dobrej jakości materiałów czy lekkie półbuty - sam dostosuj model obuwia roboczego do warunków i rodzaju pracy!

Polityka Prywatności określa zasady przetwarzania danych osobowych, plików cookie oraz zasady profilowania Polityka Prywatności.
Akceptuję
pixel